Raklapos gipszkarton
Kérdése van? Keresse kollégánkat: +36704171747
Kiemelkedő minőségű Norgips gipszkartonok, gyors és országos kiszállítással szinte nagyker áron!
Rendszerben gondolkodik? Tekintse meg falprofiljainkat és álmennyezeti profiljainkat is.
1 tábla gipszkarton hány négyzetméter? Mekkora a gipszkarton tábla súlya?
A kérdésre a helyes válasz az attól függ. Általában 1 tábla gipszkarton 2,4 vagy 2,5 négyzetméter lehet, ez a Szigetelésházhoz.hu termékei közül a termék nevében jelölésre kerül. Létezik 120x200cm gipszkarton tábla és létezik 125x200cm gipszkarton tábla méret is. Ebből következően a gipszkarton tábla súlya is különböző lehet, jellemzően 18 és 32 kg között mozog mérettől és vastagságtól függően.
Hol alkalmazzuk a gipszkarton táblákat?
A képen a 7. pont jelöli a normál gipszkarton táblákat, vagy az impregnált gipszkarton táblákat, vagy a tűzgátló gipszkarton táblákat, vagy a tűzgátlő és impregnált gipszkarton táblákat. A gipszkarton táblákat különböző, erre a célra szolgáló csavarokkal tudjuk a gipszkarton profilokhoz rögzíteni.
Mi befolyásolja a gipszkarton árát?
A legnagyobb befolyásoló tényező a tábla méretén túl a kezelése. Mivel létezik normál, impregnált, tűzgátló, tűzgátló és impregnált, sőt akusztikus gipszkarton is, így nem mindegy az ár esetében sem, hogy melyikről beszélünk. Ami biztos, hogy a Szigetelésházhoz.hu-n a Norgips gipszkarton ára a piacon az egyik legolcsóbb!
Gipszkarton tábla mérete
A gipszkarton táblának 3D-ben értelmezhetjük a méretét. Felületét tekintve vannak 2,4 és 2,5 négyzetméter alapterületű gipszkartonok. Vastagságukat tekintve létezik:
- 9,5mm vastag gipszkarton tábla
- 12,5mm vastag gipszkarton lemez
- sőt van 15mm vastag tűzgátló gipszkarton is
Impregnált gipszkarton
Az impregnált gipszkartonok használata olyan helyeken javasolt, ahol magasabb szintű páraképződés van. Így családi házak esetén például célszerű a fürdőszobában impregnált gipszkartont használni.
Tűzgátló gipszkarton
A manapság egyre népszerűbb könnyűszerkezetes házak belső falait szokás tűzgátló gipszkartonnal ellátni, ami az alatta elhelyezett párazáró fóliának a segítségével tökéletesen védi az épület falainak magját adó fa elemeket. A tűzgátló gipszkarton alkalmazása nyilvánvalóan javallott olyan helyeken is, ahol nyílt lánggal dolgozunk, vagy magas hőhatásnak vannak/lehetnek kitéve a helyiségek.
Na és hol találunk gipszkarton táblákat legolcsóbban?
Azonos minőségű termékeket figyelembe véve természetesen a Szigetelésházhoz.hu-n!
Mire jó a gipszkarton?
A gipszkarton egy sokoldalú építőanyag, amelyet számos célra lehet használni az építőiparban. Az egyik leggyakoribb felhasználása a falak és mennyezetek építése, burkolása, de számtalan más alkalmazása is létezik. A gipszkarton rendszerek számos előnnyel bírnak, a teljesség igénye nélkül többek között:
- Gyors és egyszerű telepítés: A gipszkarton rendszerek telepítése sokkal gyorsabb és egyszerűbb, mint a hagyományos építőanyagok, mint például a tégla vagy a beton alkalmazása. A gipszkarton lapok és profilok könnyen illeszthetők és vághatók, így az építőipari szakemberek - vagy akár mi magunk - könnyen formázhatják és illeszthetik őket a megfelelő helyekre.
- Kis súly: A gipszkarton lapok és profilok könnyű súlyúak, így azokat egyszerű szállítani, mozgatni és telepíteni.
- Jó hang- és hőszigetelő tulajdonságok: A gipszkarton rendszerek önmagukban is hang- és hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek, ezt fokozhatjuk különböző - a profilhoz illeszkedő - vastagságú kőzetgyapot szigeteléssel, amelyek segítségével csökkenthető a zaj és a hőátvitel a helyiségekben.
- Könnyen javítható és átalakítható: A gipszkarton lapok és profilok viszonylag könnyen javíthatók és átalakíthatók, ha az szükségessé válik. Az egyes elemek könnyen eltávolíthatók és újra rögzíthetők, így ha az épület funkciója vagy kialakítása változik, akkor az egész rendszer könnyen áthelyezhető. Ez leginkább irodaépületekben, kereskedelmi egységekben jelent igen nagy pluszt a hagyományos építészettel szemben.
- Rejtett szerelési lehetőség: A gipszkarton lapok és profilok lehetővé teszik a rejtett szerelési megoldások használatát, amelyekkel elrejthetők a vezetékek, csövek és egyéb szerelvények.
Összességében a gipszkarton egy nagyon sokoldalú és praktikus építőanyag, amely számos előnnyel rendelkezik az építőiparban, és széles körben használják a falak, mennyezetek és más építőelemek építéséhez és burkolásához.